20 Ocak 2019 Pazar 

TEKNİK BİLGİLER ve ÇİZİMLER
Teknik çizimleri büyütmek için uzerilerine tıklayabilirsiniz.
  Epoksi Dolgu Hattı   Epoksi Plaka Dolgu Hattı   Epoksi Strip Dolgu
Çift fırınlı bu sistemde stripler giriş konveyöründen yüklenir. IR Fırınların termosta ayarları yapılır. Isınan striplere uygulama konveyörü üzerinde epoksi uygulaması yapılır. Epoksi uygulanan stripler 2. fırından geçilerek epoksinin reaksiyonu hızlandırılır. 2. fırından çıkan ürünler araya naylon konularak yatay olarak dizilir ve beklemeye alınır. Bu sistemde vakumla giriş konveyörüne yüklenen plakalar IR fırınından geçirilerek kurutulur ve ısıtılır. Isınan plakalar çıkış konveyöründen vakumla alınarak yatay olarak yere bırakılır. Epoksi uygulaması yerde yapılır. Araya seperatörler konularak üst üste dizilir ve kurumaya bırakılır. Bu sistemde vakumla giriş konveyörüne yüklenen plakalar IR fırınından geçirilerek kurutulur ve ısıtılır. Isınan plakalar çıkış konveyöründen vakumla alınarak yatay olarak yere bırakılır. Epoksi uygulaması yerde yapılır. Araya seperatörler konularak üst üste dizilir ve kurumaya bırakılır.
 
  UV Plaka Dolgu Hattı   Strip Dolgu Hattı 

Giriş konveyörüne vakumla konulan plakalar IR Fırından geçirilerek gerekli sıcaklık elde edilir. Uygulama konveyörÜnde karşılıklı 2 kişi reçine uygulaması yapar. U.V. reçine kurutucusundan geçirilen plakalar tamamen kuruuş olur. Çıkış könveyöründen vakumla alınabilir ve dikey olarak stoklanabilir. Eğer hattın devamına 6m'lik bir soğutma konveyörü ilave edilirse doğrudan silime gidebilir. İsteğe bağlı olarak otomatik reçine uygulayıcı ve file aparatı ilave edebilir. Bu sistemde giriş konveyörüne yüklenen stripler gerekli sıcaklığa kadar ısıtıldıktan sonra uygulama konveyöründe reçine uygulaması yapılır.

9 metrelik filtrasyon konveyöründe geçen stripler U.V. reçine kurutucuya girerek tamamen kurumuş olur. Çıkan stripler araya hiçbirşey koymadan üst üste dizilebilir. Sıcak çıkan striplerin ısısı ortam sıcaklığına düştükten sonra silinebilir. Aynı hatta U.V. Mastik ve traverten transparan dolgu yapılabilir.
 
  UV Otomatik Strip Dolgu Hattı


 

Tam otomatik bu sistemde IR fırında ısıtılan stripLer reçine uygulama makinasından geçirilerek otomatik olarak reçine uygulaması yapılır.

Filtrasyon konveyöründen geçen stripler U.V. Reçine kurutucuya girer ve uygulanan reçine tamamaen kurumuş olarak çıkar. Sıcak çıkan striplerin ısısı ortam sıcaklığında düştükten sonra silinebilir. Aynı hatta U.V. Mastik ve Traverten transparan dolgu da yapılabilir.
  Asansörlü Çok Katlı Plaka Dolgu Hattı
     ( Epoksi - Reçine )


 

Plakalar vakumla giriş besleme konveyöründe kılavuz üzerine yüklenir. IR fırınında ısınan plakalara otomatik olarak epoksi veya reçine uygulaması yapılır. Eğer file uygulaması yapılacaksa file ünitesinde hazır bulunan file plakanın üzerine serilir. Plakalar katlı fırına en üst bölmeden başlayarak otomatik olarak sıra ile yüklenir ve zamanı dolan plaka asansör ile katlı fırının altındaki geçiş konveyörüne iner ve tahrikli geçiş konveyörü ile çıkış boşaltma konveyörüne aktarılır. İşlemi biten plaka vakum vasıtası ile alınır. Bu esnada boşaltma konveyörü aşağıya inerek klavuzu geri besleme konveyörüne yükler. Boşalan kılavuz en başa gelerek yeni plakanın gelmesini bekler.
  Fayans Hattı Teknik Bilgi


 

 Teknik bilgiyi detaylı incelemek için resime tıklayınız.


 

 

Daha detaylı teknik bilgiler için
firmamıza ulaşabilirsiniz.

Erişim formu için tıklayınız >
İletişim Bilgileri için tıklayınız >
 
  Copyright 2005 - Ölçsan Konveyör - Her Hakkı Saklıdır

Site Tasarımı : VISUALARTS New Media